Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Reali ngec ndaj Sociedad dhe sheh Barçën t’i largohet

Reali i Madridit ngec në shtëpi. Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti nuk shkoi dot përtej barazimit pa gola në “Santiago Bernabeu”, duke mbetur tashmë 5 pikë larg Barcelonës kryesuese.

Reali u shfaq dukshëm më kërkues, por nuk ia doli të thyejë murin bask dhe të shënojë të paktën një gol, duke u detyruar të kënaqet me vetëm një pikë në këtë takim.

Kjo është ndeshja e dytë në 3 të fundit, që Reali nuk merr dot maksimumin, çka i ka dhënë mundësi Barcelonës që të shkëputet me 5 pikë më shumë në vendin e parë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...