Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Reali nuk ndalet, fiton takimin e parë ndaj Barcelonës

Cristiano Ronaldos i mjaftojnë 22 minuta në Superkupë për  t’i vënë njërën dorë Realit te trofeu, me madrilenët që fituan 3-1 në “Camp Nou” , ku portugezi në 22 minuta që qëndroi në fushë shënoi 1 gol, tregoi muskujt dhe mori dhe një të kuq. Protagonizëm abosult i CR7 në një ndeshje ku jo pak vëmendje meriton dhe Asension për të “predhë” të minutës së 89-të që ja bën pothuajse të pamundur misionin “Remuntada” Barcelonës. Skuadra e Vallverdes vuajti në këtë ndeshje të parë largimin e Neymar, me mungesën e brazilianit që u vu re në skemat sulmuese. Pas një pjese të parë pa gola, e dyta ishte zjarr, me Barcelonën që shënoi të parin, vetëm se Pique ngatërroi portë.

Goli pësuar solli reagimin e Barcelonës por në një mbrëmje jo për Suarezin goli mund të vinte vetëm nga këmbët e Mesit që shënoi nga pika e bardhë. Gjithsesi përgjigja e Ronaldos nuk vonoi me portugezin që shënoi golin e 1-2 duke dërguar topin në trekëndësh.

Portugezi tregoi muskujt dhe mori kartonin e parë të verdhë, ndërsa një minutë më pas u rrëzua në zonë pas një përplasje  me Umtitin që për gjyqtarin ishte simulim dhe automatikisht dhe kartoni i dytë i verdhë për Ronaldon. Me 10 vetë në fushë, Reali jo vetëm që nuk pësoi por shëoi dhe golin e 3-1 falë Asension që bëri të pavlefshme praninë e Ter Stegenit në portë duke i dhënë Realit një epërsi të madhe për sfidën e kthimit në “Bernabeu” të mërkurën në mbrëmje.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....