Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Reali rinovon me Vinicius, priten edhe konfirmimet e dy brazilianëve të tjerë

Tifozët e Real Madridit mund të flenë të qetë. Siç raportohet nga mediet spanjolle, Vinicius Jr dhe klubi i “Los Blancos” kanë rinovuar kontratën.

Braziliani raportohet se ka nënshkruar një kontratë të re me klubin spanjoll, pjesë e së cilit tashmë do jetë deri në 2027-ën, po ashtu me rinovimin sulmuesi do të ketë edhe një rritje të pagës.

Njoftimi zyrtar ende nuk është dhënë sepse Florentino Perez, i cili planifikon të festojë këtë ngjarje së bashku me dy rinovime të tjera të rëndësishme, si ato të Rodrygo dhe Eder Militao.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...