La Liga

Reali turpërohet edhe nga Betisi, Bale nuk u nda me “Bernabeun”

Reali i Madridit e mbylli me turp sezonin 2018-2019, gjatë se cilit fitoi vetëm një trofe: Botërorin e Klubeve, dhjetorin e kaluar. Në sfidën e fundit të La Ligas, përballë Betisit të Sevillas, në “Santiago Bernabeu”, skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane u mposht me rezulatit 0-2.

Të dy golat e ekipit andaluz shënuan në pjesën e dytë nga Loren dhe ish-i i Realit, Jese.

Në atë që presupozohej të ishte ndesha e fundit me “Los Blancos”, Gareth Bale qëndroi në stolin e rezervave gjatë gjithë ndeshjes dhe nuk u preferua nga trajneri francez as si zëvendësues.

Reali e mbyll La Ligan në vendin e tretë, me 68 pikë, me 21 fitore, 5 barazime dhe 12 humbje dhe një golaverazh të përgjithshëm 63/46.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency