La Liga

Reali zhgënjen në shtëpi, Cadiz e mposht dhe i bashkohet në krye

Reali i Madridit ka zhgënjyer plotësisht pasditen e sotme në Valdebebas, pasi është mposhtur me rezultatin minimal 0-1 nga skuadra e sapongjitur në elitën e futbollist spanjoll, Cadiz.

Në një sfidë ku fitorja ishte një detyrim, djemtë e Zinedine Zidane kontrolluan topin për ¾-at e lojës, por nuk arritën ta konkretizojnë këtë dominim me raste e gola, pasi goditën vetëm dy herë gjithsej kuadratin e portës kundërshtare.

Nga ana tjetër Cadiz gjeti golin që në minutën e 16’ me anë të sulmuesit nga Hondurasi, Anthony Lozano, ndërsa më pas u mbrojt me forca të shumta dhe provoi të zbresë me kundërsulme, por pa arritur të kërcënojë më kuadratin e Courtois.

Në pjesën e dytë trajneri Zidane ndërroi të gjithë mesfushën dhe provoi t’i japë freski skuadrës, por pa arritur të krijojë raste të rrezikshme, ndërsa me këtë humbje mbetet në kuotën e 10 pikëve pas 5 javësh.

Po kaq pikë ka arritur të grumbullojë edhe Cadiz, që është shfaqur si surprizë e la Ligës në këto javë të para, ndërsa në mbrëmje do të jetë Barcelona që do të provojë të ngjitet në të njëjtën kuotë pikësh, në krye të renditjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency