La Liga

Levante e “tremb” në fund, por Realit i mjafton një pjesë loje, shkëlqen Benzema

Reali i Madridit shfaqet me dy fytyra në “Santiago Bernabeu” ndaj Leaventes, por në fund arrin të marrë fitoren e parë në shtëpi me rezultatin 3-2. “Los Blancos” u shfaqën prepotentë në gjysmën e dytë të pjesës së parë duke e shkundur tri herë portën e Levantes me Benzemanë në minutat 20’ dhe 31’ dhe me Casemiron në të 40-ën, por shpërdoruan shumë në fraksionin e dytë, duke treguar dobësi në fazën mbrojtëse.

Mayora shfrytëzoi një rreshtim të gabuar të mbrojtjes madrilene në fillim të pjesës së dytë, duke ngushtuar diferencën në 3-1, ndërsa Melero hapi ndeshjen në të 75-ën, për të bërë edhe më emocionuese sfidën në fundin e saj.

Në të 60-ën Zidane i dha mundësinë e debutimit belgut Eden Hazard, ndërsa në minutat e fundit aktivizoi edhe blerjen tjetër të verës, serbin Jovic, që gjithsesi nuk lanë shenjë në këtë përballje.

Me fat Reali në kohën shtesë, teksa portieri Courtois bëri mrekullinë pas gjuajtjes me kokë të Mayoral.

Karim Benzema, me këtë dygolësh ndaj Levantes tashme përfshihet në listën e 20 golaedorëve më të mirë të historisë së La Ligas, duke barazuar me 152 gola (vendi i 19-të) Julio Salinas. Objektivi i radhës është Puskas, që ka shënuar 4 gola më shumë se francezi.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency