Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Realizoi 9 gola sezonin e fundit, Augsburg blen Mërgim Berishën nga Fenerbahce

Këtë sezon Mërgim Berisha do të luajë në Bundesliga me skuadrën e Augsburg.

Klubi gjerman ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit nga Fenerbahce, për të cilin ka paguar 4 milionë euro.

Lexo edhe:

Sezonin e kaluar Berisha u transferua nga Fenerbahce te Augsburg në formë huazimi, duke shënuar 9 gola dhe duke dhënë 4 asistime në 23 ndeshje të Bundesligës, ndërsa tashmë klubi bavarez e ka blerë përfundimisht kartonin e 25-vjeçarit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...