Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

“Realizova ëndrrën time”, Mentor Zhdrella tërhiqet në moshën 34-vjeçare

Mentor Zhdrella tërhiqet nga futbolli në moshën 34-vjeçare. Një nga lojtarët më të talentuar që ka nxjerrë futbolli dardan, ka vendosur të varë këpucët në gozhdë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, mesfushori ofensiv i dha fund karrierës 20-vjeçare. Zhdrella u shpall katër herë futbollisti më i mirë në kampionatin e Kosovës (2009, 2010, 2011, 2012).

Karrierën e nisi tek ekipi i KEK-ut, më pas veshi fanellat e 2 Korrikut, Prishtinës, Hysit, Dritës, Feronikelit dhe Llapit.

POSTIMI I ZHDRELLËS

Të dashur miq. Çdo fillim e ka fundin e vetë, edhe karrierës time si futbollist i erdhi fundi. Ndihem jashtëzakonisht i lumtur sepse kam arritur ëndrrën time për të luajtur sportin që dua. Ai më dha disa nga momentet më të mira të jetës sime, më ka dhuruar shumë kënaqësi dhe suksese.

Ndjej kënaqësi të jashtëzakonshme kur kthej kokën mbrapa dhe shikoj atë çfarë kam bërë në futboll në këto 20 vite të kaluara, ku kam bërë shoqëri fantastike dhe shumë trofe të fituara si dhe suksese individuale të arritura.

Dua të falënderoj të gjithë ata që kanë qenë pjesë e karrierës sime, të gjithë trajnerët, klubet ku kam luajtur, të gjithë bashkëlojtarët, fansat, anëtarët e familjes dhe miqtë.

Jam gjithmonë mirënjohës klubit të 2 Korrikut, aty ku fillova ta jetësoj ëndrrën. Po ashtu e paharruar në memorien time do të mbetet epoka që kam kaluar me Prishtinën, Hysin, Dritën, Feronikelin, Llapin, Dukagjinin e Kekun si dhe kulminacioni i krenarisë që ishte fanella e kombëtares së Kosovës.

Me respekt, Mentor Zhdrella.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...