Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Rebelohet sulmuesi i Evertonit, nuk shkon në stërvitje

LIVERPOOL, ENGLAND - FEBRUARY 12: Anthony Gordon of Everton during the Premier League match between Everton and Leeds United at Goodison Park on February 12, 2022 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Marc Atkins/Getty Images)

Everton nuk gjen qetësi. Si të mos mjaftonte shkarkimi i Frank Lampardit dhe ecuria jo e mirë në pjesën e parë të sezonit, “Blutë” tani kanë një problem të ri dhe ai është Anthony Gordon.

Sulmuesi nuk është paraqitur prej tri ditësh në stërvitje, me Gordon i cili kishte marrë leje nga klubi vetëm për ditën e martë, ndërsa të mërkurën dhe të enjten ai nuk dha asnjë shpjegim për mungesën e tij.

Sipas medieve angleze, 21-vjeçari u ka bërë me dije drejtuesve të klubit se ai nuk do të rikthehet më pasi po kërkon me ngulm transferimin te Newcastle.

Në krahun tjetër, bardhezinjtë ende nuk kanë bërë lëvizjen konkrete për të dërguar një ofertë zyrtare, por është mësuar se Newcastle kanë gjetur akordin me lojtarin, por jo me Everton.

Lexo edhe

Më të mirët 2022 “live” në SuperSport/ Të nominuarit për çmimet e FSHF-së

Futbollistët më të shpejtë në botë, Broja “djeg” disa emra të rëndësishëm

Braziliani në burg për sulm seksual, modelja e njohur e “fshin” nga jeta e saj

Ivana thuajse “natyrale”, fotot e fundit “tërbuan” fansat

Një situatë aspak e këndshme për Everton, por që në fund mund të sjell të ardhura dhe po flasim për një operacion i cili mund të shkoj deri në 40 milionë stërlina.

Në verën e kaluar, Chelsea dhe Newcastle ishin dy skuadrat më të interesuara për shërbimet e sulmuesit anglez, por tani, me merkaton e zhvilluar në janar, Chelsea vështirë se mund të rifutet në garë dhe pista e vetme mbetet Newcastle.

Tani mbetet për t’u parë, pasi ky operacionin pritet të mbyllet në ditët e fundit të janarit, në rast të kundërt, Gordon mund të përballet me një situatë të vështirë nëse qëndron te Everton.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...