Formula 1

Red Bull dominon në testet e para, Ferrari me probleme të vjetra

Në pritje të garës së parë zyrtare fundjavën e 28 marsit, kanë startuar në pistën e Sakhirit në Bahrein edhe testet e para zyrtare të makinave që do të marrin pjesë në sezonin e ri të Formulës 1.

Max Verstappen ka bërë diferencën në ditën e parë të provave, duke vendosur kohën më të mirë me makinën e tij Red Bull, që ka konfirmuar se do të jetë konkurruese edhe këtë sezon të ri.

Kanë bërë mjaft mirë edhe Lando Norris me McLaren, që ka vendosur kohën e dytë më të mirë, i ndjekur nga Esteban Ocon me Alpine dhe Lance Stroll me Aston Martins.

Rezultate të paqarta ka dhuruar në këtë ditë të parë të provave edhe makina e re Ferrari SF21, pasi piloti Carlos Sainz Junior ka vendosur kohën e 5-të më të mirë, ndërsa francezi Charles Leclerc u detyrua të parkojë në anë të pistës për një problem me paketën e energjisë.

Ky lloj defekti është shfaqur shpesh në makinat Ferrari edhe gjatë sezonit të kaluar dhe mesa duket inxhinierët e skuadrës italiane nuk kanë ditur t’i japin zgjidhje një problemi që e ka lënë shumë mbrapa sezonin e kaluar.

Nuk ka kaluar një ditë të mirë as skuadra kampione në fuqi, Mercedes, që regjistroi kohë shumë të ngadalta në pistën e Sakhirit, me makinat që shfaqën problematika të ndryshme, por që duken të rikuperueshme deri ditën e garës së parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency