Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Redi Kasa në Sllloveni, zbulohen detajet e transferimit

Redi Kasa në Sllloveni
Redi Kasa në Sllloveni

Mesfushori Redi Kasa largohet nga Kategoria Superiore, për të provuar një eksperiencë të re, tashmë në kampionatin slloven, me skuadrën e njohur kryeqytetase, Olimpija Ljubjana.

Futbollisti 21-vjeçar në pronësi të Egnatias, është transferuar në Slloveni me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje për shifrën e 400 mijë eurove, teksa do të ketë një sezon në dispozicion për të bindur drejtuesit e skuadrës nga Ljubjana.

SuperSport mëson se për Kasën kishte ofertë edhe nga kroatët e Osijek, që ofronte 500 mijë euro, po me formulën e huazimit fillestar, por palët vendosën të zgjedhin Slloveninë dhe pikërisht Olimpija Ljubjanën.

Lexoni edhe: 

Redi Kasa është shqiptar i lindur në Parma, klub në të cilin edhe është rritur si futbollist, teksa më pas ka luajtur në huazim në dy klube bullgare, para se t’i bashkohej Egnatias në fillim të vitit 2023.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...