Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Redon Mihana ndërron ekip, por mbetet në Superiore

Redon Mihana
Redon Mihana

Redon Mihana ndërron ekip. Sulmuesi anësor kurbinas është larguar nga Egnatia, por ka mbetur në Superiore, pasi ka firmosur me Kastriotin.

Lajmi ne ka dhënë vetë klubi krutan në rrjetet sociale, ku njofton se Mihana është afrimi i parë i skuadrës në merkaton e janarit. Sulmuesi është bashkuar menjëherë me skuadrën në stërvitje dhe pritet të jetë i gatshëm që në ndeshjen e fundjavës ndaj Bylisit.

Lexo edhe

23-vjeçari Redon Mihana debutoi në Superiore me Apoloninë e Fierit, ndërsa sezonin e kaluar ishte pjesë e Dinamos, ku nuk arriti të shndërrohet në titullar fiks.

Këtë verë Mihana u bashkua me Egnatian, por edhe këtu luajti shumë pak, ndaj edhe vendosi të transferohet te Kastrioti, një tjetër skuadër që do të luftojë për mbijetesë këtë sezon.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...