Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Redon Xhixha nuk ndalet, dhuron asist dhe afron Qarabagun me grupet e Europa League (video)

Sezoni i ri ka nisur më së miri për ish-futbollistin e Tiranës, Redon Xhixha. 25-vjeçari spikati sërish këtë të enjte teksa dhuroi asist në golin e dytë të Qarabag ndaj Olimpijas së Ljubljanës.

Sfida u luajt në Slloveni, me skuadrat që masin forcat për një vend në grupet e Europa League. Ndeshja u mbyll 2-0 në favor të azerëve me golat e Medina dhe Leandro Andrade.

Lexo edhe: 

Xhixha me skuadrën e Qarabag ka shënuar 5 gola në sfidat kualifikuese të Champions League. Lezhjani ishte protagonist me 3 gola në dy ndeshje në 2 takimet ndaj Rakow për turin e dytë të ligës së kampionëve, por nuk ndihmuan në kualifikimin e skuadrës së tij.

Me fitoren e arritur në slloveni, Qarabag është shumë afër kalimit në grupet e Europa League, çka sjell edhe përfitime të mëdha financiare për klubin.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...