Conference League

Reflektojnë qipriotët, ndryshon orari i ndeshjes AEL-Vllaznia

Një lajm i mirë për Vllazninë në prag të transfertës qipriote ndaj AEL-it të Limasolit. Sfida e planifikuar për t’u zhvilluar të enjten në orën 16:30 (ora shqiptare), është shtyrë dhe do të startojë në orën 19:00 (ora 20:00 në Qipro).

Vendimi fillestar i klubit të AEL-it për luajtur ndeshjen në orën 16:30 shkaktoi polemika të shumta, pasi bëhej fjalë për një orar kur temperaturat mund të shkonin deri në 38 gradë, çka mund të kishte pasoja edhe në shëndetin e futbollistëve.

Pas kritikave të trajnerit Brdaric, edhe përfaqësuesi i Shoqatës së Futbollistëve Profesionistë në Qipro, reagoi ndaj drejtuesve të AEL-it, duke i akuzuar se po rrezikojnë shëndetin e futbollistëve, vetëm për të fituar një avantazh ndaj shkodranëve të pamësuar me temperatura të tilla.

Megjithatë klubi i AEL-it bëri me dije se vendimi ishte i imponuar, pasi ndriçimi i stadiumit nuk ishte licencuar nga UEFA dhe për të ndryshuar orarin u desh që qeveria europiane e futbollit të mbyllë një sy e të miratojë startin e ndeshjes në orën 19:00 (ora shqiptare).

Ndërkohë shkodranët vijojnë përgatitjet për sfidën e të enjtes dhe vetëm sonte në mesnatë do të nisen drejt Qipros, teksa trajneri Brdaric do të ketë në dispozicion të gjithë futbollistët, përveç brazilianit Da Silva, i cili vijon të jetë i dëmtuar dhe nuk është stërvitur me skuadrën këtë javë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency