Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Refuzime të njëpasnjëshme, Bayern gati për alternativën më ekstreme në stol

Drejtuesit e Bayern Munich po vuajnë shumë për të emëruar pasuesin e Thomas Tuchel. Refuzimet për drejtuesit bavarezë kanë qenë të ndryshëm nga Nagelsmann, Xabi Alonso, Rangnick dhe së fundmi Roger Schmidt i Benficës. Të gjendura para kësaj situate të jashtëzakonshme, drejtuesit e Bayern po mendojnë për një ide revolucionare.

Thomas Muller, me këtë të fundit që është gati të mbajë statusin e futbollistit dhe të trajnerit njëkohësisht. Sulmuesi përfaqëson në maksimum identitetin e Bayern Munich. Në këtë formë, Muller mund të vazhdonte futbollin aktiv edhe për një tjetër sezon, e më pas t’i dedikohej karrierës si trajner apo si drejtues tek Bayern.

Lexoni edhe:

Nëse kjo ide konkretizohet, atëherë së bashku me Muller në pankinë si ndihmës i 34-vjeçarit do të ishte edhe Hermann Gerland, një figurë e shquar në radhët e bavarezëve që mban edhe postin e përgjegjësit për sektorin e të rinjve.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...