Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Refuzimi ndaj Barcelonës, mbrojtësi: Si mund të tradhtoja Chelsea-n?!

Cesar Azpilicueta është një nga futbollistët emri i të cilit u lakua së tepërmi në merkaton e verës si një nga lojtarët e mundshëm që do të përforconin organikën e Barcelonës për sezonin e ri. Megjithatë, vetë futbollisti spanjoll që është pjesë e Spanjës në Botëror, theksoi nuk i shkoi kurrë në mend të tradhtonte Chelsea-n, skuadër e së cilës është prej 10-vitesh.

“Mora një ofertë nga Barcelona nga e cila në fakt mund të fitoja më shumë, por përgjegjësia ndaj një klubi që më ka hapur dyert prej 10-vitesh, bëri që ta refuzoja.

Unë te Chelsea ndihem një kapiten dhe jam në shtëpinë time. Nuk doja t’i ktheja kurrizin klubit të Chelsea-t, edhe pse unë nuk e dija se çfarë mendonin për mua pronarët e rinj”, u shpreh Azpilicueta.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...