Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Refuzoi Al Ettifaq, Gerrard: Klubi donte që anëtarët e stafit tim të ishin arabë

Steven Gerrard ka folur së fundmi për një ofertë që pati nga Arabia Saudite dhe se pse e refuzoi.

Në një prononcim të bërë për mediet, tekniku theksoi se kushtet e vendosura nga Al Ettifaq nuk i pëlqyen.

Lexo edhe: 

“Unë u ftova atje për të vlerësuar një ofertë, të cilën e bëra. E kam shqyrtuar gjatë ditëve të fundit, por siç janë gjërat tani kam vendosur të mos e pranoj. Ata donin që të përfshija profesionistë arabë në stafin e trajnerëve dhe të mos punoja me ekipin tim.”-tha Gerrard pasi refuzoi ofertën miliona dollarëshe nga Arabia.

Mediet britanike bëjnë me dije se tekniku kërkoi të kishte në stafin e tij shtatë persona me kombësi angleze, por kjo gjë nuk u pranua nga klubi arab.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...