Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Refuzoi Atleticon dhe Dortmundin për Milanin, detajet e akordit me “xholin” ofensiv

Përforcimi i parë i Milanit do të vijë nga Bundesliga. Bëhet fjalë për Daichi Kamada, i cili pas katër sezoneve tek Eintracht Frankfurt është gati të hedhë hapin e madh në karrierë.

Japonezi del lojtar i lirë në verë dhe e ardhmja e tij lidhet me kuqezinjtë e Stefano Piolit. Kamada po priste kualifikimin zyrtar të “Djallit” në Champions League.

Gazetari gjerman i Sport1, Patrick Berger e cilëson të kryer kalimin e 26-vjeçarit te Milani. Kamada, i cili ka refuzuar Atletico Madrid dhe Borussia Dortmund, do të firmosë kontratë 5-vjeçare me klubin italian. Me 3 milionë euro neto pagë sezonale.

Lexo edhe:

Një “xhol” ofensiv për Piolin, pasi lojtari aziatik luan si mesfushor i avancuar, por bën mirë edhe rolin e sulmuesit të dytë. Ndërkohë që mund të aktivizohet edhe si qendërmesfushor kur e nevojshme.

Kamada numëron 28 ndeshje dhe 6 gola me kombëtaren e Japonise. Gjatë këtij sezoni me Eintrachtin, ai gjeti 16 herë rrugën e rrjetës, teksa dhuroi shtatë asiste për shokët e skuadrës.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...