Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Refuzoi dy javë më parë, Gerrard ndryshon mendje dhe firmos në Arabi

Edhe Steven Gerrard në Arabinë Saudite. Ish-kapiteni historik i Liverpoolit, është emëruar trajneri i ri i Al Ettifaq, skuadër që garon në elitën e futbollit saudit.

43-vjeçari deklaroi rreth 2 javë më parë se kishte refuzuar ofertën e drejtuesve të Al Ettifaq. Ndërkohë që sot ka ardhur zyrtarizimi si trajneri i Al Ettifaq.

Lexo edhe: 

Kjo do të jetë aventura e tretë si trajner për ish-mesfushorin e madh anglez. I cili më parë ka drejtuar Rangers (Skoci) dhe Aston Villa-n në Premier League.

Skuadrën nga Birmingami, Gerrard e drejtoi në periudhën nëntor 2021-tetor 2022. Ndërkohë që me Rangers fitoi titullin kampion.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...