Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Refuzoi ekipet e mëdha italiane, simboli i Sassuolos rinovon deri në vitin 2027

Lajmi që përflitej prej kohësh tashmë është bërë zyrtar. Domenico Berardi ka rinovuar deri në vitin 2027 me Sassuolon, skuadër e vetme në të cilën ka luajtur si profesionist. Berardi do të marrë 3 milionë euro në sezon dhe do të jetë flamuri i klubit jeshilzinjtë

Njoftimi i Sassuolos:

“Sassuolo Calcio Sports Union njofton rinovimin kontraktual të paraqitjeve sportive të lojtarit Domenico Berardi (ditëlindja ’94, sulmues) deri më 30 qershor 2027. Historia e pafundme e një pasioni jeshilzi! Përpara së bashku!”

 

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...