Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Refuzoi Interin/ Chelsea zemërgjerë me kapitenin, detajet e akordit me Atleticon

E kryer! Cesar Azpilicueta do të jetë pjesë e Atletico Madrid. Ish-kapiteni i Chelsea, do të zbarkojë në Madrid dhe do të prezantohet tek kryeqytetasit colchoneros.

Edhe pse kishte edhe një vit kontratë, në respekt të asaj që 33-vjeJari ka dhënë në “Stamford Bridge”, Chelsea ka pranuar që ta lërë të lirë “xholin” e prapavijës.

Azpilicueta mund të mbulojë çdo rol në repartin e mbrojtjes. Ndërkohë që do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me Atletico Madrid, skuadër ku trajneri Diego Simeone e pret krahëhapur.

Lexo edhe:

Lojtari nga Pamplona arriti një akord me Interin, por ndërhyrja e Atletico ndikoi që të pranonte rikthimin në Spanjë pas 11 viteve të kaluara në ishull.

Refuzimi ndaj Interit ndodhi vetëm për shkaqe familjare, me ish-kapitenin e Chelsea që preferoi rikthimin në Spanjë.

Gjatë aventurës në Londër, Azpilicueta fitoi 9 trofe, mes tyre Champions League (2021) dhe dy herë Premier League (2015, 2017).

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...