Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Refuzoi ofertën më të mirë, talenti i Salzburgut në verë bëhet pjesë e Dortmundit

“Ylli” 20-vjeçar gjerman i Salzburgu, Adeyemi, është vënë në shënjestër të disa prej klubeve më të fuqishme evropiane. Sipas “Bild”, Barcelona, ​​Real Madridi, Liverpooli dhe Interi i kanë bërë oferta joshëse. Janë zhvilluar takime të shumta në Spanjë me përfaqësuesit e lojtarit, megjithatë, sipas gazetës gjermane, 19-vjeçari do të nënshkruajë me Borussian e Dortmundit. Edhe pse ofertën më të mirë e ka bërë Leipzigu, vetëm lojtari ka qenë i vendosur për t’iu bashkuar klubit verdhezi. Dëshira e tij e madhe është të luajë krah Haalandit ose të jetë zëvendësuesi i tij në rast të shitjes së norvegjezit.

Kalimi i Adeyemit nga futbolli austriak në atë gjerman shihet si një hap i madh për ta rivlerësuar, pasi Bundesliga konsiderohet ambienti ideal për ta rritur më shumë si futbollist. Adeyemi është bindur nga prestigji që Borussia ka fituar me rritjen e talenteve të futbollit, zhvillimi i tyre dhe kompromiset që bën kur i shet. Loja sulmuese e Borussias gjithashtu i përshtatet shumë talentit gjerman.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...