Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Refuzojnë fanellat me ylber, 5 titullarë trajnerit: Mos na llogarit për ndeshje!

Toulouse fitoi Kupën e Francës disa ditë më parë pas triumfit të thellë 5-1 ndaj Nantes, trofeu i parë në histori që fiton klubi 52-vjeçar francez.

Këto dy skuadra përballen sërish sot mes tyre, por tashmë për llogari të javës së 25-të në Ligue 1.

Liga Profesionale Franceze ka vendosur që të gjithë skuadrat të zbresin në fushë me fanella me ngjyrat e ylberit, simboli i komunitetit LGBTQ+.

Lexo edhe:

Nisma e Ligës bëhet për luftuar homofobinë. Por, një pjesë e lojtarëve të Toulouse janë rebeluar, pasi nuk pranojnë të zbresin në fushë.

Shtypi francez shkruan se pesë prej tyre i kanë kërkuar trajnerit të mos i llogarisë për takimin ndaj Nantes. Ata janë Zakaria Aboukhlal, Moussa Diarra, Fares Chaibi, Logan Costa dhe Said Hamulic.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...