Futboll

Reginaldo, lojtari më i ri i Laçit

8 gola dhe 4 asiste në sezonin e kaluar me Luftëtarin, ku padyshim ishte një ndër protagonistët kryesorë të sezonit mbi pritshmëritë në Gjirokastër, Reginaldo tanimë i përket Lacit dhe aventura e tij në sezonin e ardhshëm do të jetë bardhezi. Klubi kurbinas ka siguruar firmën me sulmuesin nga Mozambiku që spikati në kampionatin shqiptar vitin e shkuar. Një goditje e vërtetë ajo e Lacit nisur nga të dhënat e 27-vjecarit që ka luajtur më parë në Portugali, por edhe nga fakti se tanimë Reaginaldo tani e njeh më mirë futbollin shqiptar dhe Kategorinë Superiore.

Sulmuesi nga Mozambiku ishte një sulmues i lirë pas përfundimit të detyrimit kontraktual me Luftëtarin dhe Laci ka përfitouar për të bërë një goditje për t’u vlerësuar. Por afrimet për sa i përket sulmi nuk mbarojnë me Reginaldon. Në skuadrën kurbinase kanë vendosur t’i besojnë edhe të riut 21-vjecar Emrush Kaloshi që spikati sezonin e kaluar me Korabin dhe pritet të rritet akoma më tepër nën drejtimin e trajnerit Stavri Nica. Këtë mesjavë trajneri durrsak do të ketë mundësinë për të testuar skuadrën në një takim miqësor me Vllazninë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency