Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Regragui: Me Portugalinë nuk do jetë aq e thjeshtë sa me Spanjën, por le të shkruajmë historinë!

Në prag të ndeshjes çerekfinale të Kupës së Botës, Katar 2022, me Portugalinë, trajneri i Marokt, Walid Regragui u shpreh se është momenti që të shkruajnë historinë.

Duke folur në konferencën për mediet ai u shpreh se ndaj Portugalisë nuk ka për të qenë aq e lehtë sa përballja me Spanjën.

“Është një çerekfinale e Kupës së Botës. Sa më shumë të vazhdon përpara aq më shumë rriten vështirësitë. Do të ndeshemi me një ekip që është një nga më të mirët në botë, me lojtarë që praktikisht luajnë në klubet më të mira në botë. E dimë se nuk do të jetë aq e lehtë sa kundër Spanjës, Kroacisë dhe Belgjikës. Megjithatë, të gjitha këto ndeshje kanë deri diku të njëjtën vështirësi. Ne do të japim më të mirën. Do të tentojmë sërish të krijojmë një surprizë, pasi askush nuk e priste që ne të dilnim në 1/16 apo çerekfinale.”-deklaroi Regragui.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...