Kombëtare

Reja: Gjimshiti një “xhevahir”, grup i vështirë, por mund të bëjmë mrekullinë

Trajneri i Shqipërisë, Edy Reja, ka dhënë një intervistë për “Gazzetta dello Sport” në prag të debutimit në kualifikueset e Kupës së Botës 2022.

Kuqezinjtë e Serisë A: “Hysaj po kalon një moment shkëlqimi. Gjimshiti është një “xhevahir”, Kumbulla ka hapësira ​të bollshme për përmirësim”.

Entuziazmi te Shqipëria: “Promovimi një divizion më lart në Ligën e Kombeve ka krijuar entuziazëm. Futbolli është sporti më i popullarizuar në vend. Federata po përpiqet të punojë në thellësi: po mendojmë për struktura të reja, për të përmirësuar nivelin e trajnerëve, për të krijuar një grup trajnerësh atletikë”.

Grupi i kuqezinjve: “Grupi është shumë i vështirë. Anglia, Polonia dhe Hungaria duken jashtë mundësive, por në sport nuk futesh në garë i mundur, nuk i duhet kurrë. Organizimi dhe motivimi ndonjëherë bëjnë mrekulli”.

Pandemia: “Kam qenë në shtëpi. Kam lexuar shumë. U përpoqa të informohesha sa më shumë që të ishte e mundur. Kam ndjekur rrjedhën e këtij virusi të mallkuar. Unë isha i hutuar nga vonesa e përgjithshme e Europës në fushatën e vaksinimit. Tani mund të shihet pak dritë, por kemi ende për të luftuar dhe mbi të gjitha duhet të kemi sjellje të përgjegjshme. Sigurisht që e kam ndjekur futbollin, veçanërisht lojtarët e mi, përmes tlevizorit dhe kontakteve me stafin tim”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency