Kombëtare

Reja për Supersport: Duhet të sulmojmë hapësirat dhe të shërbejmë mirë për sulmuesit

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka dhënë një intervistë për Supersport, në prag të ndeshjes me Moldavinë, ku ka kërkuar përqendrim maksimal të të tijve, për të përballuar më mirë këtë sfidë.

Italiani vlerësoi rëndësinë e sfidës dhe kundërshtarit, duke theksuar se nuk mund të neglizhohet në raste të tilla, ndërsa tha se pret që lojtarët kuqezinj të përmirësojnë edhe më shumë aspekte të caktuara të lojës, të shfaqura në Islandë.

“Skuadrat kanë të gjitha për t’u konsideruar. Kushdo që të jetë, duhet përballur në mënyrën më të mirë të mundshme, me përqendrim të lartë, pasi ndeshjet nuk janë të lehtë dhe nuk mund të themi që Moldavia është më e dobët se ne. Ne do të kërkojmë të bëjmë më të mirën, duke treguar përqendrim dhe duke u munduar të çojmë përpara ato gjëra të mira që bëmë në Islandë dhe përmirësojmë ato që i bëmë gabim, si depërtimet pa top dhe finalizimet”, deklaroi italiani.

Sulmuesit e Kombëtares Shqiptare nuk shënojnë prej dy vitesh (nëse nuk llogaritet ndeshja me Andorrën), por ky fakt nuk e shqetëson Rejën, i cili për Supersport thotë se përgjegjësi kanë edhe mesfushorët e anësorët, që nuk shërbejnë si duhet.

“Nuk më shqetëson, pasi duket qartësisht që nuk është faji i sulmuesve. Duhet të kemi disa mesfushorë ose anësorë, që dinë të japin topa interesantë, pasi sulmuesit janë në zonë, pro për finalizim, duhen edhe topat e duhur. Duhet të sulmojmë hapësirat pa top, gjë që ne nuk e bëjmë, pasi të gjithë kërkojnë të vihen në zotërim të topit. Duhen sulmuar hapësirat jo vetëm nga sulmuesit, pro edhe nga mesfushorët dhe lojtarët e krahut”, tha trajneri i Shqipërisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency