Serie A

Rekord çmimesh, por biletat për Sassuolo-Milan shiten për 20 minuta/ Populli “kuqezi” do pushtojë “Mapei Stadium”

Milan është shumë fitimit të titullit të 19-të në histori. “Kuqezinjve” u mjafton vetëm një pikë në sfidën e fundit të kampionatit përballë Sassuolos në transfertë për të rikthyer trofeun pas 11 vitesh në Milanello.

Përballja ndaj Sassuolos do të zhvillohet të dielën e 22 majit (18:00) në “Mapei Stadium”,në të njëjtën datë dhe orar kur do të luhet Inter-Sampdoria.

Interesi nga ana e tifozerisë së Milan për të ndjekur këtë përballje nga afër është aq i lartë sa të gjitha biletat janë shitur brenda 20 minutave. Plot 21 mijë vetë do të ndjekin nga afër këtë ndeshje dhe shumica do të jenë tifozët e Milan-it.

Ndërsa nga mediet italiane shtohet se çmimet janë shumë të larta, duke filluar nga 1000 euro për biletë, megjithatë asgjë nuk e ka ndalur tifozerinë e “Djallit” që të dyndet për bileta.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency