Connect with us

Hi, what are you looking for?

Atletikë

Rekord dhe tjetër medalje e artë, Luiza Gega shkëlqen në Kampionatin Ballkanik

Luiza Gega ka fituar një tjetër medalje të artë në Kampionatin Ballkanik që po organizohet në Craiova të Rumanisë.

Pasi triumfoi në garën e 3000 metrave, atletja shqiptare vendosi rekord kombëtar dhe rajonal në 5000 metra.

33-vjeçarja regjistroi kohën 15.16.47 dhe fitoi të artën, duke vendosur një rekord të ri kombëtar dhe rajonal në këtë distancë.

Rekordi i mëparshëm i Shqipërisë ishte 15.22.18 dhe mbahej nga vetë Gega, ndërsa rekordi e Kampionatit Ballkanik ishte fiksuar në kohën 15.27.33.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....