Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Rekordi unik në La Liga/ Sulmuesi bask “robot”, 6 vite radhazi pa humbur një ndeshje!

Athletic Bilbao është një nga klubet më speciale në botë, ndërkohë që Inaki Williams është një nga lojtarët më të mirë të skuadrës baske, por jo vetëm.

Sulmuesi ka vendosur të një rekord unik në La Liga. 27-vjeçari nuk humbet një ndeshje në kampionatin spanjoll prej gjashtë vitesh radhazi!

Plot 224 ndeshje për goleadorin e Bilbaos, të cilin nuk e ndalin as pezullimet apo dëmtimet. Një pikë fikse e skuadrës, Inaki dhe dhjetë lojtarë të tjerë, sot si dje…

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...