Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Renditja e FIFA-s, Kosova “rrëshqet” pas dy dueleve pa fitore

Kosova mori vetëm një pikë në dy takimet eliminatore të Euro 2024 kundër Zvicrës dhe Rumanisë. Dardanët frenuan helvetët në një barazim 2-2 në “Fadil Vokrri”, teksa të martën në mbrëmjen u mposhtën 2-0 në Rumani.

Skuadra e Primoz Gliha mbetet në kërkim të fitores së parë në grupin I. Me vetëm katër pikë të grumbulluara në gjashtë ndeshje.

Lexoni edhe:

FIFA ka përditësuar renditjen e kombëtareve. Ndërkohë që kuqezinjtë e Sylvinhos fituan tri pozicione, Kosova ka humbur dy pas dy ndeshjeve të fundit.

Dardanët ka zbritur në vendin numër 111, ndryshe nga pozicioni 109 që mbante më parë. Kosova rikthehet në fushë gjatë muajit tetor. Përballë Andorrës në transfertë dhe Izraelit në Prishtinë.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...