Kombëtare

Renditja e FIFA-s, Shqipëria e Kosova fitojnë terren

Shqipëria dhe Kosova përmirësojnë pozicionet respektive në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Edhe pse nuk kanë zhvilluar ndeshje gjatë muajit korrik. Kështu, kuqezinjtë, kanë fituar dy vende, duke u ngjitur në të të 64-tin, teksa një muaj më parë ishin në vendin e 66-të. Në përmirësimin e renditjes së Shqipëria ka ndikuar rënia e Honurasit dhe Ekuadorit. Edhe “Dardanët” përmirësuan me një pozicion renditjen (tashmë janë në vendin e 120-të) pas rrëshkitjes së Namibisë dhe Guinea-Biseau, që morën pjesë në Kupën e Kombeve të Afrikës.

 

Sa i përket top-10-shes, vazhdon të kryesojë Belgjika, ndërsa Brazili ka zhvedosur në vendin e tretë Francën. Nuk ndryshon pozicioni i Anglisë (4), ndërsa Uruguaj (5) la lënë pas Portugalinë (6) dhe Kroacinë (7). Katapultohet në vendin e 6-të Kolumbia, ndërsa Spanja dhe Argjentina mbyllin 10-shen më të mirë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency