Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Renditja e Premier League pa VAR, zbulohen klubet që kanë përfituar dhe ato që janë penalizuar

Sistemi VAR nuk ka mundur që të mbyllë polemikat në botën e futbollit. Përkundrazi, tashmë debatet në epokën e VAR-it duken më të ndezura se kurrë, sidomos në Premier League me Federatën që po mendon ta heqë nga përdorimi.

Tashmë që në Premier League është mbyllur gara, në Angli kanë gjetur kohën për të bërë disa krahasime dhe për të parë se cila skuadër është favorizuar dhe se cila është penalizuar më shumë nga VAR, teksa duhet theksuar se pavarësisht pikëve minus apo plus, verdiktet kryesore nuk lëvizin dhe në këtë rast, VAR nuk është bërë përcaktues për fatet e një skuadre në fundin e sezonit.

Lexo edhe:

Kështu, Manchester City është nga ato skuadra që nuk ka lëvizje dhe ka të njëjtat pikë, ndërkohë Arsenal do të duhej të kishte një pikë më shumë, por që mbetej e dyta. Në tabelën e renditjes pa ndërhyrjen e VAR, Newcastle do të ishte mbi Chelsean, Crystal Palace mbi Brighton, Fulham mbi Wolverhampton dhe Evertoni mbi Brentford.

Tabela e Premier League pa përdorimin e VAR:

Tabela finale e Premier League 2023-2024:

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...