Merkato

Rënie drastike e vlerës së Pogbasë, Man. United mund ta shesë për vetëm 50 milionë…

Manchester United mund të detyrohet të pranojë shitjen në verë të Paul Pogbasë për jo më shumë 50 milionë stërlina, shumë shifër kjo shumë më e ulët se vlera që ka në të vërtetë futbollisti. Tashmë ekziston perceptimi, si në radhët e drejtuesve të “Djajve të Kuq” ashtu edhe te përfaqësuesit e francezit, se ai po kalon sezonin e fundit në “Old Trafford”, pas një tjetër periudhe zhgënjyese.

Pogba ka luajtur vetëm 71 minuta që nga shtatori për shkak të një dëmtimi të përsëritur në kyçin e këmbës së djathtë. Atij i duhet të kalojë edhe një muaj kohë në palestër për t’u riaftësuar plotësisht, por trajneri Solskjaer nuk ishte në gjendje të ofronte siguri nëse do të mund të aktivizohej në pjesën e fundit të sezonit.

Verën e kaluar, United mund të merrte oferta edhe më të mëdha se 150 milionë stërlina për Pogbanë, por vlera e kartonit të 26-vjeçarit ka rënë ndjeshëm, sepse ai do të ketë vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij në muajin korrik.

United mund ta zgjasë atë me 12 muaj, por drejtuesit e klubit anglez do të bënin mirë ta shisnin për të kompensuar sadopak shumën 89 milionë stërlina (rekord për kohën), që e shpenzuan për ta blerë nga Juventus në vitin 2016.

Mungesa së tij e zgjatur dhe polemikat e shkaktuara nga menaxheri italian Mino Raiola, mund të ulin ndjeshëm çmimin e kampionit të botës.

Real Madridi mendohej se ishte favorit për të nënshkruar me Pogbanë, pas këmbënguljes së Zinedine Zidane, por tashmë një lëvizje në “Bernabeu” duket e pamundur. Prioriteti i presidentit Florentino Perez është që të blejë Neymarin ose Kylian Mbappenë nga Paris Saint-Germain.

Juventusi gjithashtu është i kushtëzuar financiarisht dhe do t’i duhet të shesë ose të ofrojnë një lojtar në një marrëveshje shkëmbimi, siç tentoi verën e kaluar, kur u përpoq të ofronte Paulo Dybalan për Romelu Lukakun, i cili në fund iu bashkua Interit.

Vëllai i Pogbasë, Mathias, tha të martën se “të gjithë e dinë që Paul dëshiron të largohet nga Manchester United. Ai dëshiron të luajë futboll në Ligën e Kampionëve dhe të fitojë tituj. Të gjithë e dimë se kjo nuk do të ndodhë në United. Të shohim se çfarë ndodh gjatë kësaj vere.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency