Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Rennes gati dy goditje, synon afrimin e Le Fee dhe Blas

Rennes ka nisur punën për përforcimin e skuadrës për sezonin e ardhshëm.

Sipas raportimeve të medieve franceze, Rennes është gati të investojë për afrimin e Enzo Le Fee, lojtar i Lorientit, i cili aktualisht është i grumbulluar me Francën U-21 për Kampionatin Europian.

Lexo edhe:

Negociatat praktikisht janë mbyllur dhe transferimi do t’i kushtojë Rennes rreth 25 milionë euro.

Pas Le Fee, lojtari i dytë në listë është Ludovic Blas i Nantes, me të cilin po ashtu po negociohet për transferimin.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....