Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Revolucion në klubin 136-vjeçar, emëron drejtorin e parë sportiv në histori

Revolucion tek Arsenali, klub që për herë të parë në histori do të ketë një drejtor sportiv. Edu Gaspar, i cili mbante postin e drejtorit teknik të Topçinjve prej verës së vitit 2019, është emëruar drejtori sportiv i klubit londinez.

44-vjeçari brazilian ka punuar më parë si koordinator teknik në kombëtaren e Brazilit dhe këshilltar te kombëtarja e Iranit, ndërkohë që karrierën si drejtues futbolli e nisi te Corinthians.

Jemi të lumtur të njoftojmë se Edu Gaspar është emëruar si Drejtori ynë i parë Sportiv”, lexohet në komunikatën zyrtare të Arsenalit, që kryeson Premier League me pesë pikë mbi Manchester City, ndërkohë që Gaspar deklaroi:

Jam i kënaqur për rolin e ri, të cilin e shoh si një evolucion dhe konsolidim të mënyrës se si ne kemi punuar. Ne po bëjmë përparim të mirë në të gjitha fushat: tek ekipi i meshkujve, femrave dhe akademia. Të gjithë jemi të emocionuar për atë që mund të arrijmë në të ardhmen”.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....