Serie A

Revolucion në krahun e majtë, Young e Perisiç me valixhet gati, ja kush pritet të vijë

Paralelisht me festimet për titullin kampion, Interi po punon edhe për të përforcuar skuadrën për sezonin e ri dhe krahu i majtë i mesfushës është ai që pritet të pësojë një revolucion të plotë.

Kjo pasi Ashley Young do të largohet në fund të sezonit, kur i përfundon edhe oferta, ndërsa Ivan Perisic është në listën e atyre që mund të shiten kundrejt një oferte prej 5-10 milionë eurosh, pasi ka edhe një pagë që peshon jo pak në arkat e klubit.

Për të zëvendësuar të dy anësorët e majtë, emri i parë në listën e drejtuesve është ai i Federico Dimarcos, i rritur në akademinë zikaltër dhe që po bën një sezon shumë të mirë nën urdhrat e Juric te Verona.

Anësori njeh mirë ambientin zikaltër dhe për më tepër mund të jetë shumë i vlefshëm në listën e federimeve në Champions, ndërsa Conte vlerëson jo pak faktin që Dimarco ka treguar se mund të luajë si në 5-shen e mesfushës, ashtu edhe në treshen e prapavijës.

Emra të tjera janë dy anësorët e Chelsea-t, Marcos Alonso dhe Emerson Palmeiri, me italianin që duket se ka valixhet gati për t’u larguar nga Roma dhe rikthyer në Itali, aty ku Conte e mirëpret krahëhapur për t’i besuar korsinë e majtë.

Megjithatë së fundi po merr gjithmonë e më shumë përparësi emri i anësorit 28-vjeçar serb, Filip Kostic, i cili po shkëlqen me fanellën e Eintrachtit të Frankfurtit, ku ka shënuar 26 gola dhe ka dhënë 46 asiste në tre sezonet e fundit.

Për momentin janë bërë vetëm sondazhe për serbin, që do të mirëpriste një transferim në Serinë A, megjithatë shumë do të varet edhe nga pretendimet e klubit gjerman, që synojnë të arkëtojnë rreth 20 milionë euro nga kartoni i tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency