La Liga

Revolucion te Barcelona, “blaugranat” 10 lojtarë në shitje

Barcelona nxjerr në shitje plot 10 lojtarë, të cilët Valverde nuk i sheh se pjesë e rëndësishme për projektin e tij. Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, klubi katalan është gati të dëgjojë ofertat për gati gjysmën e lojtarëve që përbëjnë pjesën kryesore të organikës. Bëhet fjalë për emra me peshë specifike, por edhe më pak të vlerësuar. Klubi ka nevojë për të paktën 150 milionë euro dhe 1/3 e kësaj shumë duhet të sigurohet nga merkatoja, pra nga shitja e një numri të konsiderueshëm lojtarësh. Por cilët janë këta elementë, që Barca kërkon “t’i heqë qafe” në sesionet e ardhshme të merkatos?

I pari është Jasper Cillessen, portieri 28-vjecar holandez, i mbërritur nga Ajaxi, por që ka luajtur vetëm një ndeshje në këtë sezon. Kartoni i tij vlerësohet 8-9 milionë euro.

Më pas vijnë mesfushorët Rafinha, Arda Turan dhe Javier Mascherano (në fund të sezonit pritet të rikthehet në Argjentinë). Gjithashtu, nuk është i sigurt qëndrimi i Paco Alcacer, që kërkohet nga shumë skuadra, jo vetëm në Spanjë.

Lista vijon me Denis Suárezin, Lucas Dignen, André Gomesin dhe Aleix Vidal, për të mbyllur me belgun Thomas Vermaelen. Të gjithë këta emra po gjejnë shumë pak hapësira në formacion dhe shumë rrallë janë shfaqur vendimtarë kur kanë qenë në fushën e blertë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency