Formula 1

Revolucion te Ferrari, Binotto merr vendin e Arrivabenes

Revolicion në shtëpinë e Ferrarit dy muaj pata nisjes së sezonit të ri në Formula 1 (gara e parë e vitit është fundjavën e 17-19 marsit në Melbourne të Australisë). Kokëkuqja ka bërë një ndryshim rrënjësor në drejtim, është larguar Maurizio Arrivabene, të cilit nuk iu rinovua kontrata, për të emëruar në vend të tij drejtorin teknik të skuadrës italiane, Mattia Binotto, 49 vjeç, i rritur në Maranello.

Mësohet se vendimi për këtë ndryshim është marrë nga presidenti John Elkan.

Mattia Binotto është gati për të marrë komandën e Ferrarit, më synim për ta kthyer në majë. Ka nisur punën te Ferrari në vitin 1995 si inxhinier motorist në skuadrën testuese dhe më pas në atë të garës. Pikërisht te Binotto Sergio Marcchione kishte projektuar drejtuesin e të ardhmes. Arrivebene nga ana e tij e mbante këtë detyrë nga viti 2014. Në largimin e tij ka peshuar shumë rendimenti i dobët në sezonin e fundit.

Mes Arrivabenes dhe Binottos bashkëjetese ishte bërë shumë e vështirë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency