Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Revolucion tek Arsenali, do të largojë 14 lojtarë

Arsenali po përgatit 14 largime ose të paktën kështu raportojnë mediet angleze, ku ndër të tjera theksojnë se ky numër lojtarësh do të nxirren në shitje për të përforcuar ekipin për sezonin e ardhshëm.

Mikel Arteta ka nisur punën për skuadrën e sezonit të ardhshëm dhe për këtë arsye nga të ardhurat që do të grumbullohen nga shitjet e planifikuara, pritet që të bëhen të paktën tetë afrime të reja.

Lexo edhe:

Në krye të listës për t’u larguar është Nicolas Pepe, i paguar 80 milionë euro në vitin 2019 (shpenzime rekord për Arsenalin) dhe që aktualisht ndodhet në huazim te Nice.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...