Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Revolucioni në La Liga, Tebas: Transferohemi në SHBA!

La Liga në SHBA. Presidenti i ligës spanjolle, Javier Tebas njoftoi tifozët se disa ndeshje të sezonit 2025/2026 pritet të zhvillohen në tokën amerikane.

Nuk e di saktësisht se kur, por La Liga do të luajë ndeshje zyrtare jashtë Spanjës. Mendoj se mund të fillojmë nga sezoni 2025/2026…

Luajtja e ndeshjeve zyrtare në SHBA do të forcojë pozitat tona në tregun e Amerikës së Veriut, tregu i dytë më i madh i yni pas atij në Spanjë.

Disa kampionate do të na parakalonin nëse nuk ikim të zhvillojmë në SHBA disa nga përballjet tona”, u shpreh Tebas.

Lexo edhe:

I cili u ndal edhe te polemikat e shpërthyera për golin e Lamine Yamal në El Clasicon mes Realit dhe Barcelonës.

Teknologjia e vijës fatale nuk është një teknologji e përsosur, por nuk jemi kundër saj vetëm për këtë shkak. Gjatë një sezoni, golat ‘fantazmë’ janë 3-4, jo më shumë.

Dhe besoj se nuk ia vlen të investosh 5-6 mln euro për të futur një teknologji të tillë në dy divizionet kryesore të futbollit tonë.

Do të preferoja t’i shpenzoja ato para për të shtuar numrin e kamerave dhe për të ndihmuar arbitrat”.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...