Përfaqësuesja

Rexhbeçaj gjen golin e parë në Bundesligë, FFK e do te Kosova!

Elvis Rexhbeçaj e bën sefte në Bundesligë. Mesfushori me origjinë nga Prizreni të dielën ka shënuar golin e tij të parë në karrierë me skuadrën e Wolfsburg. Edhe pse goli i tij nuk pati shumë vlerë, pasi që Wolfsburg humbi në fund 2:1 në udhëtim nga Schalke 04, megjithatë goli i parë gjithnjë e ka një shihje të veçantë. Mesfushori 21-vjeçar shënoi në minutën e 20-të duke barazuar rezultatin në 1:1 duke shfrytëzuar një goditje të Admir Mehmedit që goditi shtyllën ndërsa topin e kthyer e dërgoi në rrejtë mesfushori difensiv i ujqërve.

Rexhbeçaj me Wolfsburg kishte nënshkruar kontratë profesionale në gusht të vitit 2017, derisa kishte debutuar një vit më vonë në ndeshjen kundër Hannoverit, kur luajti në gjashtë minutat e fundit.

Futbollisti me origjinë nga Gjonaj i Prizrenit po pëlqehet shumë edhe nga Federata e futbollit të Kosovës të cilët pretendojnë që 21-vjeçarin ta bindin që ta veshë fanelën e përfaqësueses së Kosovës. Rexhbeçaj ende nuk ka luajtur për asnjë Kombëtare tjetër dhe dhe krerët e Federatës Kosovare të Futbollit do të bëjnë të pamundurën që ta bëjnë për vete.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency