Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Rezultat pozitiv, në Etihad finale”, te Reali i gëzohen barazimit

Real Madrid e mbylli në barazim 1-1 gjysmëfinalen e parë të Champions League përballë Manchester City. Eurogoli i Vinicius Junior solli avantazhin, por e djathta fantastike e Kevin De Bruyne evitoi humbjen e skuadrës së Guardiolës.

Thibaut Courtois, një nga pikat më të forta të “Los Blancos”, e cilëson pozitiv rezultatin e arritur në “Santiago Bernabeu”.

“Gardiani” belg analizoi duelin e parë, ku ndër të tjera tha: “Të dyja skuadrat luajtën mirë. Nuk u lejuam hapësira lojtarëve si Gundogan dhe Bernardo Silva.

Lexo edhe:

Për pasojë, ata e tentuan golin me goditje nga larg, dhe në atë mënyrë shënuan. Barazimin e cilësoj rezultat të mirë. Ndeshja e kthimit do të jetë si finale.

Luajmë në transfertë, do e kemi shumë të vështirë përballë tyre. Por, ne jemi të frikshëm në ndeshjet finale, gjë që nuk duhet ta harrojmë”, theksoi portieri i Realit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...