Serie A

Rezultate zhgënjyese me Iachinin, drejtuesit e Fiores nisin negociatat me Sarrin

Fiorentina vendosi të konfirmojë Giuseppe Iachinin në pankinë verën e kaluar, por rezultatet e këtij fillim-sezoni nuk janë aspak në nivelin e pritshmërive të klubit vjollcë, që në 4 ndeshjet e para ka arritur të marrë vetëm 4 pikë.

Humbja me Sampdorian në shtëpi në fillim të muajit, por edhe barazimi i djeshëm në transfertën ndaj Spezias, që për më tepër erdhi pas një avantazhi të dyfishtë të krijuar që në minutat e para, kanë vënë vërtetë në pikëpyetje të ardhmen e trajnerit.

Deri më datën 7 nëntor Fiorentinën e presin edhe 4 ndeshje, duke filluar nga sfida me Udinesen më datën 25, përballja me Padovën në Kupën e Italisë më datën 28 dhe më pas transfertat ndaj Romës e Parmës më datat 1 dhe 7, ndeshje këto ku Iachini do të luajë fatin e tij në Firenze.

Kjo pasi drejtuesit e klubit të Fiorentinës kanë nisur të mendojnë seriozisht për emërimin e Maurizio Sarrit në stol dhe kanë bërë edhe kontaktet e para me ish trajnerin e Juventusit, ndaj koha ideale për të bërë ndryshimin në pankinë është ndërprerja dy javore e kampionatit në nëntor.

Deri atëherë Iachini duhet të tregojë se e meriton stolin e Fiorentinës, pasi me emrat që klubi vjollcë ka në organikë, është një skuadër që duhet të pretendojë diçka më tepër se mesi i tabelës dhe sigurisht që drejtuesit e ekipit nuk mund t’i japin shanse pafund.

Por deri atëherë edhe Maurizio Sarri duhet të prishë kontratën që e mban të lidhur me Juventusin dhe avokatët e ish trajnerit kanë nisur bisedimet me drejtuesit e torinezëve për të gjetur një marrëveshje për ndërprerjen e bashkëpunimit.

Kontrata e Sarrit me Juven skadon në verën e 2022-shit dhe ish trajneri ka ofruar të heqë dorë nga paga e vitit të fundit, nëse bardhezinjtë do të pranojnë prishjen e menjëhershme të kontratës, gjë që u intereson edhe torinezëve, pasi do të kursenin rreth 15 milionë euro.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency