Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Rezultatet e javës së fundit, certifikohen verdiktet e Kategorisë së Parë

U luajtën këtë të enjte ndeshjet e javës së fundit të Kategorisë së Parë, rezultatet e së cilave certifikuan verdiktet përfundimtare.

Siç dihej, Skënderbeu dhe Dinamo e kishin siguruar me herët ngjitjen direkt në Superiore. Në javën e fundit, Skëderbeu barazoi 0-0 në fushën e Lushnjës, ndërsa blutë e kryeqytetit humbën 1-0 në transfertë me Luzin.

Flamurtari mposhti 3-1 Apoloninë, ndërsa Turbina – Tomori përfundoi 1-3. Apolonia fitoi në tavolinë 3-0 ndeshje me Korabin (skuadra dibrane është përjashtuar nga kampionati).

Lexo edhe:

Sa i përket renditjes, Flamurtari, Tomori, Apolonia dhe Luzi do të luajnë në play off. Skuadra që triumfon, do të luajë me vendin e tetë të Superiores për qëndrimin në elitë.

Katër ekipet e fundit, bien direkt nga Kategoria e Parë, ndërsa vendet 9 dhe 10 do të luajnë për qëndrimin në kategori me fitueset e play off-it të Grupeve A dhe B të Kategorisë së Dytë.

Kategoria e Parë, java e 26-të

Besa – Burreli       3-0

Flamurtari – Apolonia  3-1

Korabi – Besëlidhja      0-3

Lushnja – Skënderbeu 0-0

Luzi – Dinamo       1-0

Turbina – Tomori 1-2

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...