Eredivisie

Rezultatet e mira në kampionat, Feyenoord konfirmon Advocaat edhe për sezonin e ardhshëm

U ul në pankinën e Feyenoord më 30 tetor të vitit të kaluar për të zëvendësuar të dorëhequrin Jaap Stam, pas disa rezultateve negative radhazi, por tekniku 73-vjeçar holandez Dick Advocaat ia doli të rikthejë skuadrën në rrugën e mbarë shumë shpejt.

Ndonëse në Europa League nuk ia dolën të kualifikohen, pasi arritën të grumbullojnë vetëm 5 pikë, në kampionat të besuarit e Advocaat kanë bërë mjaft mirë dhe në momentin e ndërprerjes së futbollit renditeshin në vendin e tretë me 50 pikë, vetëm 6 më pak se Ajaxi kryesues.

Pikërisht për shkak të ecurisë së mirë të skuadrës dhe klimës së mirë që Advocaat ka arritur të krijojë në ekipi, drejtuesit e skuadrës nga Roterdami e kanë konfirmuar teknikun 73-vjeçar edhe për sezonin e ardhshëm në pankinë.

Lajmi është dhënë nga vetë klubi i Feyenoord mbrëmjen e djeshme në faqen zyrtare, ku ndër të tjera ka sqaruar se Advocaat do të jetë trajner i skuadrës edhe për sezonin 2020-2021, ndërsa skuadra do të provojë rikthimin te titulli kampion.

Dick Advocaat është një trajner me eksperiencë thuajse 40-vjeçare, që gjatë karrierës së tij ka drejtuar plot 3 herë kombëtaren e Holandës, Belgjikën, Serbinë, Rusinë e klube si PSV, Fenerbahce, Rangers, etj.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency