Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Rezultatet zhgënjyese, Galliani do t’i besojë ish-yllit të Milan drejtimin e Monza-s

Adriano Galliani projekton rikthimin e Kaka-s në Itali dhe këtë herë jo si lojtar, por si trajner.

Në mediet italiane po qarkullon lajmi se Adriano Galliani synon që t’i besojë Kaka-s, postin e trajnerit te Monza.

Skuadra e Stroppa-s nuk e ka nisur mirë aventurën e parë në Serie A, pasi ka pësuar dy humbje në dy javët e para.

Drejtuesit e klubit kërkojnë që ky kurs të ndryshohet dhe Galliani dëshiron që të ribashkohet me Kaka-n dhe nuk përjashtohet mundësia që braziliani të bëhet “timonieri” i Monza-s.

 

Fituesi i Topit të Artë në kohën kur luante për Milan, në epokën Berlusconi-Galliani, Ricardo Leite Kaka po përgatitet që t’i rikthehet botës së futbollit dhe braziliani po ndjek kurset e trajningut.

Sipas medieve italiane, ky është një sinjal për teknikun aktual, Stroppa dhe nëse gjërat nuk ndryshojnë, Kaka do të jetë gati për këtë post pas Botërorit, Katar 2022.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...