Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Rikthehen ankthet e sezonit të kaluar, klubi i Ligue 1 shkarkon trajnerin

Ndryshim pankine në Ligue 1. Drejtuesit e Nantes kanë shkarkuar Pierre Aristouy nga posti i trajnerit.

43-vjeçari qëndronte në pankinën e Nantes prej datës 9 maj, duke drejtuar skuadrën për 17 ndeshje në total.

Nantes ka siguruar vetëm një pikë në katër takimet e fundit, ecuri negative që ka sjellë shkarkimin e Aristouy.

Lexo edhe:

Drejtuesit nuk duan të përjetojnë ankthet e sezonit të fundit, kur qëndrimi në elitë u sigurua vetëm në fund.

Ai që pritet të zëvendësojë Pierre Aristouy në pankinë është Jocelyn Gourvennec, i cili aventurën e fundit e pati te Lille.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...