Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Rikthehet çështja “Dembele”, Barça po punon për një tjetër rinovim

Çështja “Dembele” ende nuk është “mbyllur” te Barcelona. Pasi arritën ta bindnin francezin ne verë që të qëndronte në “Camp Nou”, tani drejtuesit “blaugrana” synojnë të nënshkruajnë një kontratë me një kohëzgjatje të re. 25-vjeçari ka rilindur që kur drejtimin e skuadrës e mori Xavi Hernandez. Performancat pozitive edhe në këtë fillim sezonin kanë bërë që te Barcelona të mendojnë për “bilndimin” e tij përtej vitit 2024.

Francezi nënshkroi në verë vetëm për dy sezone dhe me një klauzolë largimi që ndonëse fillimisht vlerësohej në 100 milionë euro, pas negociatave të fundit u caktua vetëm 50 milionë. Gjithashtu, sipas marrëveshjes që është nënshkruar mes palëve, gjysma e kësaj shume do t’i shkonte futbollistit dhe menaxherit të tij, Moussa Sissoko.

Barça, duke marrë parasysh faktin që për 50 milionë mund të humbasë Dembélé (në fakt do të arkëtonte vetëm gjysmën e kësaj shume) dhe se në botëror mund të rivlerësohet kartoni i tij (në varësi të rezultateve të Francës), ka nisur të lëvizë për nënshkrimin e një kontrate të re. Tani Barça dëshiron ta ketë nën kontratë të paktën, deri në vitin 2026 .

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...