Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Dytë

Rikthehet dhuna/ Goditi arbitrin me grusht, arrestohet kapiteni

Rikthehet dhuna në futbollin shqiptar, me protagonist kapitenin e Shënkollit, i cili goditi arbitrin e ndeshjes ndaj Sopotit.

Ditën e sotme është arrestuar në flagrancë shtetasit Bledar Pjetër Zefi, futbollist i ekipit të Shënkollit në Kategorinë e Dytë.

Sepse gjatë zhvillimit të ndeshjes së futbollit, Shënkolli dhe Sopoti, që u ndërpre 5 minuta nga fundi kur rezultati ishte 1-1, 31-vjeçari ka goditur me grusht arbitrin e ndeshjes Abdurrahman Kadria.

Lexo edhe: 

Lindur në Peshkopi dhe banues në Tiranë. Kadria po merr mjekim në Spitalin rajonal Lezhë, jashtë rrezikut për jetën.

Policia raporton se u kryen veprimet proceduriale për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës” parashikuar nga neni 237 i Kodit Penal.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm, Lezhë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...